Beautiful East Events calendar

Events calendar

Orszak Trzech Króli w Kętrzynie
06.01 - 06.01

Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą.

Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie. 6 stycznia 2018 r. w Święto Trzech Króli już po raz 10 w Polsce , a po raz 5 w Kętrzynie, Orszak Trzech Króli wyruszy do Stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka.

W 2015 roku Orszak przeszedł w ponad 300 polskich miejscowościach i kilkudziesięciu miastach zagranicą. Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie – Mędrcowie ze Wschodu (w tradycji przyjęło się, że było ich trzech) wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. W ten sposób każdy może się przyłączyć do

Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia każdy chce mieć na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta.

Serdecznie zapraszamy 6 stycznia 2018 r. o godz. 12.15 na Plac Armii Krajowej w Kętrzynie