Beautiful East News

plik

Majówka to nie tylko czas leniwego odpoczynku.

Od 1 do 5 maja 2019 roku w olsztyneckim skansenie oraz na Polach Grunwaldu odbędą się imprezy, w których można połączyć dobrą zabawę, aktywny wypoczynek oraz naukę regionalnej historii.

1 maja w godz. 10.00-15.30 w Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznym w Olsztynku zaplanowano Jarmark Wiosenny. Na licznych kramach kupcy zaoferują produkty, pośród których będzie można znaleźć naturalne wypieki, regionalne trunki, sery, wędliny, a także wiele wyrobów rękodzielniczych. Oprócz tego w skansenie odbędą się występy artystyczne, warsztaty, a także edukacyjne zabawy dla najmłodszych.

Następnego dnia w skansenie ruszy Muzealna Kinoteka. O godz. 10.00 i 13.00 rozpoczną się projekcje filmu z cyklu „Muzeum utracone”. Nie zabraknie też bajek dla dzieci. 3 maja odbędzie się tutaj z kolei impreza „Symbole Niepodległej”. W jej programie przewidziano warsztaty plastyczne z symbolami narodowymi w roli głównej, oprowadzenie po wystawie pt. „Historia Niepodległej w sztuce ludowej” oraz pokaz filmu dla najmłodszych o symbolach narodowych.

Od 2 do 5 maja na Polach Grunwaldu zagości ósma edycja Majówki z Łukiem i Koniem. W ramach imprezy odbędą się Międzynarodowe Zawody Historycznego Łucznictwa Konnego, w których wezmą udział reprezentanci m.in.: Niemiec, Szwecji, Iranu i Polski. W programie przewidziano konkurencję węgierską i koreańską, a także tor polski. Oprócz zawodów zaplanowano wykłady związane z łucznictwem, naukę strzelania z łuku, konne przejażdżki i zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

Więcej na:https://mazury.travel/