Beautiful East Tourist Active

konik 

Hop, hop, hop, na rowery, do miasteczka. Tu można robić mnóstwo rzeczy, zapraszam!

Narty na Mazurach Add to route
(0 votes)
Warmińsko-Mazurskie
Stoki narciarskie

Mazury kojarzą nam się z regionem, gdzie latem można pożeglować, poleżeć na słonecznej i piaszczystej plaży i poleniuchować.

Urok malowniczej krainy Warmii i Mazur zachwyca także zimą. Możesz tu korzystać z wyciągów narciarskich, tras spacerowych oraz rowerowych. Liczne ośrodki narciarskie oraz profesjonalnie przygotowane stoki posiadają bardzo dobre warunki do uprawiania sportów zimowych.

Morenowa stacja narciarska Okrągłe
Pensjonat „Sielanka” położony jest na pagórkowatym terenie nieopodal Giżycka, w sercu Mazur Garbatych. To świetne miejsce dla rodzin z dziećmi i lubiących aktywny wypoczynek. W okolicy znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych. W „Sielance” można też przenocować. Miłośników szusowania ucieszy fakt, że blisko znajduje się stacja narciarska (Okrągłe k. Orzysza nad jeziorem Skomack Mały). Do dyspozycji narciarzy są wyciągi orczykowe. Trasy są oświetlone, ratrakowane i sztucznie naśnieżane. Czynna jest również wypożyczalnia sprzętu i serwis narciarski. Przy wyciągu znajduje się parking niestrzeżony na 400 samochodów. W barze można wypić gorącą herbatę, kawę, czekoladę na gorąco, a także skosztować dań kuchni domowej oraz regionalnej.

Piękna Góra
Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Piękna Góra w Gołdapi to idealne miejsce do pieszych wędrówek, jazdy na sankach i nartach. To tu znajdują się najdłuższe stoki na Mazurach. Na oświetlonych, sztucznie naśnieżanych, ratrakowanych stokach panują doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa alpejskiego i snowboardu. Na miłośników narciarstwa zjazdowego czekają 2 wyciągi orczykowe oraz dwuosobowa kolej krzesełkowa. Wydzielono także miejsce, gdzie bezpiecznie uczą się początkujący narciarze, oraz specjalną trasę dla dzieci. Wypożyczalnia sprzętu oraz zaplecze gastronomiczne zapewnią aktywny wypoczynek. W obiekcie restauracyjnym, u stóp góry, możesz zrelaksować się w barze, ogrzać się przy kominku i zjeść ciepły posiłek. Warto także skusić się na gorącą potrawę, serwowaną w ogrzewanym namiocie, na szczycie Pięknej Góry.

Góra Chrobrego
Góra Chrobrego jest stacją narciarską położoną na progu Wysoczyzny Elbląskiej i Żuław, w otulinie lasu miejskiego Bażantarnia (10 min od centrum Elbląga oraz 45 min od Trójmiasta). Naturalne ukształtowanie terenu – długość stoku w linii prostej 410 m i różnica poziomów 58 m – sprawia, że znajdziesz tu najlepsze warunki do jazdy na nartach i snowboardzie w całej Polsce północnej. Góra Chrobrego oferuje 4 wyciągi orczykowe (w tym dwa o długości 431 i 410 m), trasy narciarstwa biegowego, snowpark o powierzchni 1900 m2. Najmłodsi miłośnicy białego szaleństwa skorzystają ze 120 m zjazdu na pontonach lub sliderach (snowtubbing). Dostępne jest również  przedszkole narciarskie, gdzie można uczyć się podstaw narciarstwa.

Góra Czterech Wiatrów
Góra Czterech Wiatrów położona jest na Półwyspie Czterech Wiatrów nad jeziorem Czos, blisko Mrągowa. Niewielka odległość od Olsztyna (60 km) i Warszawy (200 km), a także bezpośrednia dostępność do głównych ciągów komunikacyjnych (krajowa 16) sprawiają, że to doskonałe miejsce na zimowe wypady na narty. Góra Czterech Wiatrów wznosi się na wysokość 182,5 m n.p.m. Do dyspozycji gości oddane są dwa wyciągi narciarskie oraz pięć tras zjazdowych o różnych stopniu trudności, począwszy od trasy zielonej, poprzez niebieską, czerwoną, a kończąc na czarnej, o łącznej długości ok. 2000 m. Stoki są sztuczne naśnieżane i oświetlone. Na terenie ośrodka znajduje się również tor saneczkowy oraz lodowisko. Tuż obok wyciągu jest miejsce dla snowboardzistów. Do dyspozycji gości są pokoje na poddaszu i apartament-studio.

Dylewska Góra
Wzgórza Dylewskie, znajdujące się w okolicach Ostródy, stanowią unikalny na Mazurach Zachodnich obszar. To tutaj, niedaleko miejscowości Wysoka Wieś, znajduje się Dylewska Góra (312 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie Warmii i Mazur, gdzie pokrywa śnieżna utrzymuje się najdłużej. Na szczycie góry odnajdziemy przekaźnikową stację telewizyjną oraz 37-metrową wieżę obserwacyjną, z której rozciąga się rozległy widok na tereny leżące w promieniu ponad 40 km. Około 4-5 km dalej, we wsi Wygoda na Górze Czubatce (274 m n.p.m.), można poszusować na nartach. Do dyspozycji narciarzy jest wyciąg narciarski z 500-metrową trasą zjazdową.

Łękuk Mały
Folwark Łękuk, Ośrodek Aktywnej Działalności, leży na Dzikich Mazurach – niedaleko Giżycka, w otulinie Puszczy Boreckiej, z dala od tłumów. Tereny wokół Folwarku są wprost wymarzone do zimowych wędrówek. Jak przystało na Mazury Garbate, mamy mocno pofałdowany teren i jest z czego zjeżdżać. Dla początkujących idealnym rozwiązaniem będą wędrówki po nasypie przedwojennej, nieczynnej linii kolejowej. Pojeździsz tu na pięknych widokowo trasach do narciarstwa klasycznego (4 km, 3,8 km, 0,7 km). Ponadto masz do dyspozycji 4 trasy crossowe, głównie po Puszczy Boreckiej (w sumie ponad 60 km). Możliwe są także wędrówki na nartach przez zamarznięte jeziora, lecz wymaga to zachowania rozsądku oraz znajomości zasad poruszania się i grożących niebezpieczeństw. Jest też możliwość wypożyczenia nart biegowych. Gospodarze udostępniają mapki i ślady GPS.