Beautiful East Tourist Active

konik 

Hop, hop, hop, na rowery, do miasteczka. Tu można robić mnóstwo rzeczy, zapraszam!

Skoki bungee Add to route
(0 votes)
Warmińsko-Mazurskie
Atrakcje

Organizatorzy imprez plenerowych, szkoleń firmowych i pikników poszukują atrakcji, które dostarczają szczególnych emocji.

Świetną odpowiedzią na to zapotrzebowanie są skoki bungee, katapultowanie się czy skoki na siatkę (free jumping). Te spektakularne i ekstremalne dyscypliny dostarczają niezapomnianych wrażeń i zastrzyku adrenaliny. Bungee wciąż jest w najściślejszej czołówce atrakcji eventowych. Ci, którzy odczuwają niedobór mocnych wrażeń, na pewno coś ekstremalnego znajdą na Warmii i Mazurach.

Trochę historii bungee
Pierwsze skoki bungee w naszym kraju wykonano w kwietniu 1992 r. z mostu Wilczy Jar w Oczkowie nad Jeziorem Żywieckim. Na linie uplecionej z gumek modelarskich skakał m.in. Bogdan Kopka Gul, jeden z prekursorów tej dyscypliny Polsce. Wówczas jeszcze poziom wiedzy o skokach bungee był znikomy. W 1995 r. Bogdan Kopka, założyciel pierwszej polskiej zawodowej ekipy bungee, mając na swoim koncie ponad 700 skoków z mostów, po nawiązaniu współpracy z włoską firmą Jumping Italia Sport Studio zorganizował szkolenie instruktorów bungee w Ivrei we Włoszech. Dzięki zapoczątkowanym wówczas kursom obowiązują dziś wysokie standardy bezpieczeństwa, a obsługą skoków zajmują się profesjonalni instruktorzy. Bogdan Kopka znalazł się nawet na znaczku Poczty Polskiej w serii poświęconej sportom ekstremalnym.

Ekstremalna proca
Bungee Gul z siedzibą pod Szczytnem organizuje skoki w północno-wschodniej części kraju. Urządza je cyklicznie podczas Kortowiady (największe w kraju juwenalia) i innych imprez masowych w Olsztynie, Szczytnie czy Elblągu. Do bungee często wykorzystywany jest dźwig, który podnosi śmiałków na wysokość kilkudziesięciu metrów. Ale skoki wykonuje się też ze stałych konstrukcji, takich jak mosty. Zobacz, jak wygląda skok z wykorzystaniem dźwigu. Jeśli masz stalowe nerwy, przed skokiem masz okazję podziwiać piękną panoramę. Decyzja należy do ciebie. A może chcesz się wystrzelić? Nowych ekstremalnych wrażeń dostarcza… ludzka proca.