Beautiful East Active

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment Add to route
(0 votes)
Podlaskie
www.wosir-szelment.pl
Ośrodek Sportu

Na narty... na Suwalszczyznę. Nic w tym dziwnego, bo to przecież Polski biegun zimna, a polodowcowa rzeźba terenu – Góra Jesionowa – jest idealną areną sportowych zmagań.

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment (WOSiR Szelment), położony 15 kilometrów na północ od Suwałk, na pograniczu gmin Jeleniewo i Szypliszki, przyciąga zróżnicowaną ofertą amatorów nie tylko sportów zimowych.

Sportowa zima nad Suwałkami
Jeśli jesteś sympatykiem narciarstwa, masz tu do dyspozycji dziesięć tras narciarskich (o trzech stopniach trudności), oświetlonych, ratrakowanych, obsługiwanych przez osiem wyciągów. Wśród nich jest także snowpark dla poszukiwaczy bardziej ekstremalnych doznań na stoku. Miłośnicy białego szaleństwa wszelkiej maści – łyżwiarze, saneczkarze, narciarze biegowi – znajdą tu przyjazną przystań. A jeśli chcesz zacząć narciarską przygodę i zdobyć umiejętność jazdy, nic trudnego – przy ośrodku działa szkoła narciarska. W ramach oferowanych przez nią zajęć dzieci, młodzież i dorośli mogą pod okiem profesjonalnych instruktorów przekraczać kolejne kręgi narciarskiego i snowboardowego wtajemniczenia. Na miejscu znajduje się oczywiście wypożyczalnia sprzętu. W obiekcie WOSiR możesz również zamieszkać – do dyspozycji gości są 33 miejsca noclegowe, restauracja i bar.

Jedną z organizowanych tu imprez jest Międzynarodowy Bieg Narciarski o Puchar Bieguna Zimna dla pasjonatów narciarstwa biegowego w różnym wieku. Szelment sprzyja również wspominaniu chwalebnych kart w historii polskich sportów zimowych – na stałej wystawie „Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk” zobaczysz m.in. narty i kombinezon, w którym Adam Małysz walczył o Kryształową Kulę, a także medale, numery startowe np. Justyny Kowalczyk i Tomasza Sikory. Pomysłodawcą i kustoszem wystawy jest Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski z Sapporo.

Oferta letnia
Nie samym zimnem Suwalszczyzna stoi... WOSiR Szelment przygotował również ofertę letnią. W ciepłych miesiącach masz do dyspozycji park linowy i ściankę wspinaczkową, minigolf, wypożyczalnię rowerów (w pobliżu przebiega Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, a sam ośrodek na status MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzyście), paintball. A może postawisz na wodną wędrówkę w kajaku lub na rowerze wodnym? Jezioro Szelment Wielki także inspiruje. Tutejszy wyciąg nart wodnych jest drugi pod względem długości (1000 m) w Polsce. Organizowane są tu nawet mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym z wyciągiem i Puchar Europy w tej dyscyplinie.

Więcej: http://www.wosir-szelment.pl

Latest in Gallery