Beautiful East Active

Białowieska Akademia Bioróżnorodności Wejmutka Add to route
(0 votes)
www.wejmutka.pl
Edukacja przyrodnicza

Działalność Białowieskiej Akademii Bioróżnorodności Wejmutka w Białowieży wiąże się z szeroko pojętą edukacją przyrodniczą, zwłaszcza w odniesieniu do Białowieskiego Parku Narodowego, oraz z dziedzictwem kulturowym Podlasia.

Edukacja dla każdego
Placówka organizuje warsztaty przyrodnicze dla dzieci i młodzieży, dostosowane do wieku i wiedzy odbiorcy, a także wystawy przyrodnicze, prelekcje, spotkania z autorami czy pokazy filmów. Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych mają tu do wyboru np. warsztaty „Tajemnicze życie drzew” lub „Co bzyczy, a co ćwierka w ogrodzie?”, a gimnazjaliści – „Zostań pszczelim supermanem, superwoman!” czy „Leśni giganci”. Wszystko zgodnie z zasadą: obserwuj, eksperymentuj, przeżyj – dzięki temu zapamiętasz. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra i najlepsi przewodnicy z regionu. Ze względu na pobliską lokalizację Białowieski Park Narodowy jest areną wycieczek i warsztatów terenowych.

Czas wolny
Inne oblicze działalności Wejmutki to m.in. oferta spędzenia czasu wolnego w Boże Narodzenie czy sylwestra. Przy okazji zaplanuj wyjście z przewodnikiem do Obszaru Ochrony Ścisłej Białowieskiego Parku Narodowego lub samodzielne zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów, sannę bądź wyjazd bryczkami. W ośrodku możesz wypożyczyć rowery, kijki do nordic walking i narty, by szlifować swoją kondycję i pogłębiać wiedzę o najbliższym otoczeniu Białowieży.

W Wejmutce działa Herbaciarnia, czyli miejsce, które na nowo pozwala odkrywać smaki herbaty z różnych części świata. A wszystko to w wytwornym secesyjnym wystroju i przy akompaniamencie wysublimowanej muzyki. Całości dzieła dopełnia baza noclegowa na miejscu.

Więcej: http://www.wejmutka.pl/

Latest in Gallery