Podkarpackie Kalendarz imprez

XXXII Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów
11.11 - 13.11

OSOTT - Ogólnopolskie Spotkanie  Obieżyświatów, Trampów  i Turystów 2016 odbędzie się w Rzeszowie w dniach 11-13 listopada (Hotel Prezydencki i Kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego).

OSOTT 2016 to znakomita okazja do wymiany informacji, wspaniałe spotkanie towarzyskie, a także promocją turystyki trampingowej.

OSOTT to najstarsze spotkanie podróżnicze w Polsce (organizowane od 31 lat), dzięki któremu stworzono globtroterską społeczność w naszym kraju. OSOTT-owicze byli uczestnikami inaugurującymi inne spotkania podróżnicze ale także i ich organizatorami. Tak było w przypadku chociażby OSPŻiA/Kolosów, 3 Żywiołów, Wiatraków czy Podkarpackiego Kalejdoskopu.

OSOTT  2015 zgromadził ponad 750 osób. Wśród widzów można było zauważyć dużą rozpiętość wiekową – od licealistów po emerytów co jest kolejnym dowodem, że podróżować można w każdym wieku.

OSOTT to poważna impreza o dużych wartościach edukacyjnych. Można było się o tym przekonać oglądając 62 prezentacje. W większości przypadków były znakomicie przygotowane i nie ograniczały się jedynie do pokazywania ciekawych zakątków świata ale były pogłębione o wątki  etnograficzne, religioznawcze, historyczne czy antropologiczne. Znakomite prezentacje ale przede wszystkim znakomici prezenterzy i uczestnicy. Niezwykle ciekawe okazały się także warsztaty podróżnicze prowadzone przez Rafała Króla a poświęcone podróżniczym ubiorom.

Nad imprezą honorowy patronat sprawują Prezydent Miasta Rzeszowa Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Najnowsze zdjęcia